Pre našich najmenších

Kategórie
 
 
 
 
 

Posteľ - na nej paplón, plachta a samozrejme vankúš. Potrebujeme ho takmer všetci. Malý, veľký, tuhší, mäkučký, skrátka ten NÁŠ. Je však vhodné dávať vankúš deťom odmalička?  

Odpoveď znie: NIE! ROZHODNE NIE PRE BÁBÄTKO. Od narodenia do cca 6 rokov by malo dieťa spať bez vankúša. Najdôležitejšou fázou zdravého vývinu chrbátika vášho drobčeka je spánok na rovnej podložke bez vankúša, nedeformuje sa chrbtica.

 

Staršie ročníky, myslím tým dámy v tom najkrajšom zrelom veku si pamäťajú chvíle, keď svojim deťom podstielali pod plachtu igelit. Áno, bola taká doba, žiadne extra vymoženosti a ženy – matky si pomáhali, ako sa dalo. Aj týmto spôsobom. Problémom však bolo šušťanie igelitu, jeho posuny po postieľke, podľa hyperaktivity vášho dieťatka, počas spánku aj mimo neho. :) 

Koľkokrát sa presunul tam, kde nemal a fľak bol na svete. Kolotoč prania a čistenia matraca bol nekonečný, dokým sa Váš drobček nenaučil na nočník. Na druhej strane, hoci bolo málo možností vypomôcť si, predsa len doba bola akási pokojnejšia. Viac sme sa venovali svojim deťom, viac sme sa s nimi hrali. Aj keď sme prali a vyvárali plienky a čistili matrace...nad týmto nová generácia len krúti hlavou...

No v dnešnej dobe je to inak...

 

Nič na svete nie je dôležitejšie, ako Vaše dieťa. Malý zázrak, ktorý je úplne závislý vo všetkom od Vás. Chcete preň to najlepšie a medzi tieto priority patrí aj jeho bezpečný a ničím nerušený spánok.

Novorodeniatka prespia takmer 16 až 20 hodín. A zdravý spánok im poskytnete iba na matraci, ktorý spĺňa všetky potrebné požiadavky na kvalitný detský matrac. Vaša dcérka či syn potrebuje spánok na zdravý vývoj a nevie si určiť, že v noci sa spinká a že budiť rodičov je neodpustiteľné :) 

Jednoducho týmto obdobím musíte prejsť. Rodičovstvo je aj o obetovaní sa, svojho času a priestoru. Ale aj to má svoje čaro.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia