Milujete hrejivý pocit? Ste tu správne

Kategórie
 
 
 
 
 

Milujete hrejivý pocit? Ste tu správne

Sú mäkké, teplé až hrejivé. Také sú výrobky z ovčieho rúna MERINO, na ktoré milovníci bioproduktov nevedia dopustiť.

MERINO - 100% ovčia vlna obsahuje Lanolín - má uspokojujúce účinky na pokožku, pôsobí protizápalovo. Tlmí reumatické bolesti. Je to výborná preventívna pomôcka, ktorá využíva tzv. suchého tepla. Zahrievanie zlepšuje krvný obeh a súčasne zmenšuje napätie a bolesť. Zabezpečí pokojný a rovnomerný spánok. V ponuke máme klasiku, ale je samozrejme možné, objednať si aj atypické rozmery.

Meditec sk

DEKA Z OVČIEHO RÚNA

Obojstranná počesaná deka z ovčieho rúna, je lemovaná jemným hnedým prúžkom. Jedná sa o vlnu značky MERINO, kvalita, ktorá zabezpečuje dlhú životnosť produktu. Deka je ozdobou každej spálne či obývacej miestnosti, má úžasné hrejivé a liečivé účinky. Milovníci výrobkov z ovčej vlny poznajú jej silu a pôsobenie. Obojstranná počesaná deka z ovčieho rúna je lemovaná hnedým jemným prúžkom. Jedná sa o vlnu značky MERINO, kvalitu, ktorá zabezpečuje dlhú životnosť. Deka je jemnou ozdobou každej spálne či obývacej miestnosti.                      

V rozmere 140 x 200 cm https://www.meditec.sk/produkty-z-ovcej-vlny/deka-z-ovcieho-runa/

Údržba:  - odporúčame pranie v čistiarni, príp. vo vlažnej vode s prípravkom Lanolín a samozrejme časté vetranie

PAPLÓN Z OVČEJ VLNY

  • zabezpečuje vynikajúci tepelný komfort a zdravý, ničím nerušený spánok. Na paplón z ovčej vlny  je použitá husto tkaná bavlna - sýpkovina so špeciálnym vnútorným záterom, ktorý zabraňuje prieniku extra jemných vlnených vlákien na povrch prikrývky.
  • https://www.meditec.sk/paplony/paplon-z-ovcej-vlny/

Prečo sú paplóny a vankúše z ovčej vlny antialergické, keď sa nesmú prať v práčke? Odporúčame pranie v čistiarni alebo ručné pranie s pracím prostriedkom na vlnu, obsahujúcim Lanolín. Každý vlas ovčej vlny obsahuje tuk Lanolín. Lanolín chráni vlnu pred  znečistením, baktériami a inými mikroorganizmami – roztočmi. Aj keď sa nesmú paplóny a vankúše z vlny prať v práčke, lanolín prírodná látka dokonale ochráni Váš paplón a vankúš pred roztočmi a preto sú paplóny z ovčej vlny antialergické. Vyrábame ich v rozmere 140x200 cm, je možnosť vyrobiť presne podľa požiadavky zákazníka.

Hmotnosť výplne: cca 1400 gr

Hmotnosť celej prikrývky: cca 2400 gr

PODLOŽKA - SPODNÁ DEKA NATUR VLNA

Podložka je z ovčej vlny MERINO 100% vo vlase. Tlmí reumatické bolesti a je to výborná preventívna pomôcka, ktorá využíva pôsobenie tzv. suchého tepla. Druhá strana je z bavlny. Na bokoch je uchytený pevnými hrubými gumičkami, aby pevne držal na matraci.

Ovčia vlna má úžasné izolačné a termoregulačné vlastnosti. Perfektne izoluje aj za mokra. Prijíma a odvádza vlhkosť a dokonca môže absorbovať až 1/3 svojej hmotnosti vody bez toho, aby bola pocitovo mokrá. V zime odstraňuje vlhkosť, používateľ má pocit teplej a suchej pokožky a izoluje suchý vzduch a príjemné teplo v blízkosti pokožky.

Naopak syntetika, toho nie je schopná, je síce teplá, ale neumožní pokožke voľne dýchať. https://www.meditec.sk/produkty-z-ovcej-vlny/podlozka-spodna-deka-natur-vlna/  Zahrievanie zlepšuje krvný obeh a súčasne zmenšuje napätie a bolesť. Zabezpečuje kľudný a rovnomerný spánok, vhodný pre zimomravých ľudí.

Rozmer: 90x200 cm, presne na veľkosť jednolôžkovej postele, na bokoch je uchytený pevnými hrubými gumičkami. Produkt sa dá vyrobiť podľa požiadaviek zákazníka, zadajte si na info@meditec.sk

Ďalším skvelým produktom z ovčej vlny je  PRIKRÝVKA NATUR VLNA/VLNA - 100% ovčia vlna MERINO

 Vlna je živočíšne vlákno, ktoré sa získava spracovaním srsti zvierat. Je to dorastajúca surovina, opakovane sa získava po celý život zvieraťa jeho

strihaním alebo vyčesávaním. Medzi najznámejšie a najčastejšie používané sú vlny zo srsti oviec Merino. Ovčia vlna je najprirodzenejší a najdostupnejší prírodný materiál. Má úžasné izolačné a termoregulačné vlastnosti. Perfektne izoluje aj za mokra. Prijíma a odvádza vlhkosť a dokonca môže absorbovať až 1/3 svojej hmotnosti vody bez toho, aby bola pocitovo mokrá. Nájdete ju na https://www.meditec.sk/paplony/prikryvka-natur-vlnavlna/

Rozmer: 140 x 200 cm, možnosť zadania rozmerov podľa želania zákazníka.

VANKÚŠ NATUR VLNA/VLNA

Vankúše zo 100% ovčej vlny vo vlase zabezpečujú optimálnu polohu krčnej chrbtice počas spánku.Zabezpečí kľudný a rovnomerný spánok. Využíva sa  tiež ako podpera pri ležaní pod krčnou chrbticou - stavcami. Je to výborná preventívno-liečebná pomôcka, ktorá využíva pôsobenie tzv.suchého tepla. Zahrievanie zlepšuje krvný obeh a súčasne zmenšuje napätie a bolesť. Ovčia vlna napomáha pri ochoreniach a ich prevencii, ako sú reumatizmus, dna, artritída, bolesti kĺbov, svalstva, chrbtice a krčnej chrbtice, blahodárne pôsobí na problémy s poruchami krvného obehu.

Rozmer: 40 x 70 cm, dá sa samozrejme aj iný rozmer vyrobiť. https://www.meditec.sk/vankuse/vankus-natur-vlnavlna/

Zips je na bočnej strane vlnenej návliečky. Vankúš má samostatnú vyberateľnú výplň zo silanizovaného dutého vlákna, možete si korigovať výšku vankúša vybratím z výplne.

VANKÚŠ Z OVČEJ VLNY

Vankúš z ovčej vlny - angín ružový / smotanový

Vankúše z ovčej vlny zabezpečujú vynikajúci tepelný komfort a zdravý, ničím nerušený spánok. Na vankúši z ovčej vlny  je použitá husto tkaná bavlna - sýpkovina ktorej špeciálny záter zabraňuje, aby vlnené vlákna prenikli na povrch paplóna či vankúša z ovčej vlny. Materiál má viacero výhod, je vyslovene vhodný pre ľudí trpiacich reumatizmom a samozrejme pre tých, čo preferujú bio zdravý štýl života. V rozmere 70x90cm. Materiál povrchu vankúša je 100% Bavlna-kvalitná sypkovina so špeciálnym záterom. Výplň tvorí 100% ovčia vlna-rúno MERINO.

https://www.meditec.sk/vankuse/vankus-z-ovcej-vlny/

ĽADVINOVÝ PÁS Z OVČEJ VLNY

- " ladviňák " z ovčej vlny je prevenciou pred prechladnutím , prípadne na zmierenie bolesti a znižovania napätia svalstva. Používa sa pri bolestiach v oblasti krížov, pri reumatizme, zápaloch chronického charakteru, pri ischiase alebo aj pri bolestivých menštruáciach. Reguluje krvný obeh v oblasti pása. Je prevenciou pre pracujúcich v chladnejšom prostredí, príp. v prievane, pre ľudí so sedavým zamestnaním, pre šoférov a pre všetkých, ktorí majú problémy v oblasti ladvín a krížov. Ovčia vlna je príjemná, ľadvinový pás je antialergický, priedušný a zapínací na šnúrky alebo na suchý zips.

https://www.meditec.sk/produkty-z-ovcej-vlny/ladvinovy-pas-z-ovcej-vlny/

Odporúčame ručné pranie so šetriacim pracím prípravkom Lanolínom, vo vlažnej vode max do 30°C teploty vody, jemné vyžmýkať a voľne položené usušiť, z dôvodu, aby výrobok nestratil svoj tvar a hustotu vlasu ovčej vlny.

To je na dnes všetko. Výber je dostačujúci, milovníci teplých až hrejivých materiálov si určite vybrali podľa svojich predstáv a požiadaviek.

Ak máte dotaz, radi Vám odpovieme na info@meditec.sk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia